خدا به کسی ظلم نمی کند

برای تماشای یک فیلم با دوستان یک کیلو تخمه آفتاب گردان خریدیم حدود قیمت 4 هزارتومان و مشغول و سرگرم شدیم تا قیلم تمام شد همه جا پوست تخمه بود تا اونها را جمع کردم و داخل پلاستیک ریختم به این نکته فکر می کردم که چقدر پوست تخمه و چقدر مغز تخمه داشته است
حدود 700 تا 720 گرم پوست تخمه جمع کردم خوب مشکل شد چندتا اگر هر کیلو تخمه آفتاب گردان 300 گرم مغز تخمه میدهد  حالا چند کیلو مغز تخمه آفتاب گردان یک لیتر روغن سرخ کردنی آفتاب گردان بدون کلسترول و با اومگا 3 می دهد؟
پس چرا قیمت یک لیتر روغن نباتی و یا رغن مایع آفتاب گردان از قیمت یک کیلو تخمه با پوست کمتر است.
اول گفتم تخمه فروش ها خیلی گران میفروشند بعد کمی تحقیق کردم فهمیدم یکی از مشتقات نفت روغن است و با تصفیه و اسانس میشود روغن خوراکی مصنوعی که در چیپس و پفک و ... بکار میرود و همین روغن در گرمای آفتاب سرطان زا شده وما در مسافرت چندتا از این ها را از مغازه های کنار خیابان برای بچه خود می خریم در ماشین بخورد.
حالا اگر من این روغن را 20 سال خوردم و سرطان و سکته و هپاتیت و کبد چرب و ....تومور و هزار بیماری دیگر گرفتم تقصیر خداست؟
حالا برو تو نخ خوراکی های زیر خودت مطالعه کن
سس سفید و قرمز با مواد افزودند
آبمیوه با اسید سیتریک
بیسکویت با بی کربنات سدیم و پتاسیم
شیر با هورمون و پودر خشک
میوه اتمی و سم و کود مصنوعی
همبرگر و سوسیس و کالباس
برنج  و گندم غنی شده با سرب
.....
اما این خوراکی و رژیم غذایی فعالیت های بدنی و حتی عادات روزانه ما هم گاهی به بدن ما آسیب می رساند و ما خودمان به خودمان ظلم می کنیم بطور مثال اگر شخص تایپیست توی شرکت و یا اداره ای 15 سال هر روز 5 ساعت به مونیتور خیره شود و دستانش را روی کیبرد قراردهد و ارگونومی محل کار و داستگاه روبروی خود را نداند ممکن اسن آرتروز گردن؛ پیری زود رس؛ تیرگی پوست ( بعلت تششع های مونیتور) سرطان خون بعلت سرب موجود در سیستم و یا صرع و کمکاری غدد داخلی و سردرد و چشم درد شود اینجا خدا بد خواسته یا من به خودم ظلم کردم؟ یا مورد نفرین وچشم حسود و و...
بد کار کاردن ؛ بد ورزش کردن ؛ لباس تنگ و نافرم بدن؛  استفاده از لوازم آرایشی ارزان غیر استاندارد و
رختخواب ؛ بالش و صندلی نا فرم؛ کفش غیر طبی و ارزان و تزئینی ؛ استفاده از استخر های غیر بهداشتی و یا ....و خیلی از عادات ما در طول زندگی باعث بسیاری از بیماری های صعب العلاج می گردد.
خدا و یا روزگار به ما بد کرده؟ نه مردم به خودشان بد میکنند
این تازه فیزیکی است و اونهایی که اصلا به خدا و عواقب کارهاشون اعتقاد ندارند اگر نخواهم وارد بحث اثرات گناه بر روی بدن شوم و اگر نخواهم اثر منفی نفرین در طرف مقابل را بگویم اگر امتحان خدا را نخواهم پیش بکشم فقط میتوانم بگویم خدا به کسی ظلم نمی کند این مردم هستند که به خودشان ظلم می کنند.

عمو رضای سابق
 
/ 0 نظر / 18 بازدید