هنرمند هر جا که رود....

«دارین حمزه» پس از بازی در 7 فیلم ایرانی عنوان کرد
بازیگر «33 روز»: به بازی در فیلم‌های ایرانی افتخار می‌کنم + عکس

خبرگزاری فارس: «دارین حمزه» بازیگر فیلم «33 روز» با اشاره به حضور در هفت فیلم سینمای ایران با بیان اینکه سینمای ایران به شهرت من کمک کرد، گفت: من به عنوان یک بازیگر حرفه‌ای به نقش‌هایی که در فیلم‌های ایرانی ایفا کرده‌ام افتخار می‌کنم و به آنها(ایرانی‌ها) کاملا احترام می‌گذارم چرا که تجربه من از سینما را توسعه بخشیدند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس «دارین حمزه» بازیگر لبنانی فیلم «33 روز» که این روزها بر روی پرده‌های سینمای ایران در حال نمایش است و به زودی در کشورهای دیگر نیز اکران خواهد شد، در گفت‌وگو با پایگاه هنری لبنانی «هنر و مردم» با اشاره به مسیر هنری خود، گفت: برخی فکر می‌کنند به آسانی به شهرت رسیده‌ام اما مسیری که طی کردم سخت و طاقت‌فرسا بود به گونه‌ای که به آسانی به این شهرت نرسیدم اما باید بگویم بازی در هفت فیلم ایرانی به شهرت من کمک کرد.
وی که کارگردان تئاتر نیز هست، با اشاره به بازی به زبان فارسی، تاکید کرد: سینمای ایران در بازیگری بسیار به من کمک کرد.
حمزه افزود: سینما با تلویزیون و سریال تفاوت زیادی دارد و هنگامی که در برابر دوربین سینمای ایران ایستادم باعث شد که من بتوانم در فیلم‌های دیگر بهتر حاضر شوم.
وی در پاسخ به این سوال که فرق سینمای ایران با دیگر سینماها چیست، تصریح کرد: آنها سبک خاص خود را دارند و محدودیت‌های خاصی دارند که بر همین اساس احتیاط‌های [خوبی] نیز انجام می‌دهند؛ آنها بر روش‌های تصویربرداری خاص خود تکیه می‌کنند و مهمتر از همه تکیه آنها بر داستان‌های انسانی است.

این بازیگر لبنانی در پاسخ به این سؤال که آیا محدودیت‌های سینمای ایران تو را اذیت نمی‌کرد، گفت: اصلا؛ همه دوست دارند که با بیش از یک کارگردان و در بیش از یک کشور بازی کنند و من به عنوان یک بازیگر حرفه‌ای به نقش‌هایی که در فیلم‌های ایرانی ایفا کرده‌ام افتخار می‌کنم و به آنها(ایرانی‌ها) کاملا احترام می‌گذارم چرا که تجربه من از سینما را توسعه بخشیدند.
وی با بیان اینکه سینما را به خاطر آزادی‌های موجود در آن به تلویزیون ترجیح می‌دهم، در پاسخ به این سوال که آیا با بازی در فیلم «33 روز» و یا دیگر فیلم‌های ایرانی و سریال «الغالبون» که متعلق به حزب الله بود، نمی‌ترسی تو را به گروه و طایفه‌ای خاص نسبت دهند، تاکید کرد: نه؛ من یک بازیگر هستم که برای همه مردم کار می‌کنم اگر می خواستم طائفه‌ای و گروهی کار کنم وارد سیاست می‌شدم.
حمزه در پاسخ به این سوال که چه فیلم‌هایی باعث شهرت بیشتر تو شد، پاسخ داد: فیلم ایرانی «کتاب قانون» و سریال «الغالبون» از جمله آنها بود.
وی درباره حضور در نقش «بتول» در سریال «الغالبون» که به بررسی چگونگی ایجاد حزب الله می‌پردازد نیز گفت: این نقش خیلی زیبا بود و کارگردانی باسل الخطیب هم عالی بود.

پشت صحنه 33 روز

دارین حمزه در پشت صحنه 33 روز

دارین حمزه در پشت صحنه 33 روز

دارین حمزه در پشت صحنه 33 روز

دارین حمزه در پشت صحنه 33 روز

پشت صحنه 33 روز

دارین حمزه در پشت صحنه 33 روز

/ 1 نظر / 64 بازدید
هومن

هنرمند هر جا که رود.... نویسنده:رضا عقل و عشق - ساعت ۱٠:٠٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۱ عرصه هنر، دارین حمزه، لبنان، هتل بیروت باز هم یک گند کاری دیگر در عرصه هنر و هنرمندان محترم سینما توضیحات این رو هیچ وقت فراموش نکن همه هنرمندان و بخصوص بازیگران رادیو تلویزیون هیچ وقت هیچ گونه تعادل رفتاری نداشته و ندارند