عقل و عشق

http://rezap502.epage.ir

دزدی به روش ایرانسل
نویسنده:رضا عقل و عشق - ساعت ٦:٤٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٥ آبان ۱۳٩٠
 

اگر خودتان نداشته اید و یا برای اهل خانواده خودتون نخریده اید حتما در فروشگاهی هنگام خرید گوشی همراه و یا در مسابقه ای و یا ... یک سیم کارت ایرانسل به شما هدیه داده اند

(خدایی ناکرده نمی گم مثل سریال ها و یا فیلم های سینمایی برای رابطه نا مشروع پسر و دختر و یا زن و مرد متاهل و یا هماهنگی برای سرقت و یا جاسوسی از این سیم کارت استفاده می شود)من با دقت بسیار زیاد در مدت 5 سال شماره مخصوصی را با پیش شماره 0935 و 6و7و8و9 همان شماره را دریافت کرده ام چون 09190019120آنرا هم داشتم البته آنها گفتند که شماره روند و یا طلائی و یا ... است و 5 و در بعضی مواقع تا 10 برابر قیمت از من گرفتند

به من ساده فروشنده گفت اگر می خواهی استفاده نکنی هنگام ثبت نام 2 هزار تومان هم شارژ کن  تا فلان شود و بهمان 2 هزار تومان هم ثبت نام و رجیستر بده و فتوکپی فلان و اصل بسار برای هر سیم کارت الزامیست خودت هم توی اینترنت آدرس و کد پستی را کنترل کنید جایزه اش می اید دم در و ....

چند روز قبل یکی از آنها را از پوکه خارج کردم و داخل گوشی گذاشتم

نوشت باید  ثبت نام کنی رفتم اولین مرکز خدمات مخابرات و بعد از دو روز معطلی سایت قطع بود و مسئولش نیومده و ... وارد سیستم شدند گفتند مشکل شما با 700 و یا 0937هفت میلیون حل می شود ....سیستم رمز روی کارت شما را با شماره سیم کارت نا خوانا می گیرد.

بعد از مکافاتی نمی دونم زنگ زدید یا نه 10 دقیقه صدای اوپرتور آقایی برداشت و گفت چون شما 90 روز از این سیم کارت استفاده نکردید سلب امتیاز شده و شماره آن به کسی دیگر واگذار می گردد....

گفتم خوب شارژ داخل سیم کارتش چی؟ گفت یک سیم کارت جدید بخرید تماس بگیرید همه اش را براتون منتقل کنیم تو سیم کارت جدیدتون بهتره این کارو سریعتر انجام بدید...

فهمیدید چی شده؟

یا توضیح بدم؟

ادامه را بخونید

 


» فکر می کنید سکه با سیم کارت ایرانسل چه وجه اشتراکی دارد؟
خیلی ساده است هر دوی آنها در دنیای خود ناچیز به حساب می آیند.

وقتی سیم کارت ایرانسل با یک سیم کارت جایزه و هر کدام 2 هزار تومان شارژ و 500 تومان هم وجه ثبت نام نمی گیرند هر سیم کارت می شود چقدر؟

وقتی بیشتر فکر کنی می بینی به اندازه پول خرد های موجود در بازار ایران، سیم کارت ایرانسل ریخته بیرون. برای فهمیدن و مطمئن شدن می تونید دست تو جیب هر کی کنید با اینکه بده اما ضرر نداره دست تو جیب هر کی کنی یک مشت سیم کارت ایرانسل در میاری که هیچ استفاده ای برای اون نداره، جالبیش اینه که اگه بگردی انقدر سکه نمی بینی که سیم کارت می بینی.

ماشاا… همرنگ هم هم هستند.

من خودم از روز اولی که این سیم کارت ها روونه بازار شد یکی خریدم و تا الان دارمشون، جدیدن گوشی مربوط به این سیم کارت خراب شده و فعال نیست به خاطر همین گذاشتمش تو جیب کوچیک سمت راستم و همیشه موقع پیاده شدن از تاکسی سوژه منه!!! به این صورت که وقتی کرایه تاکسی می دم آقایان راننده همیشه عادت دارند بگن آقا پول خرد بده! منم اگه داشته باشم که می دم اگر نه همیشه سیم کارت ایرانسلم رو در میارم و میگم پول خرد ندارم ولی سیم کارت ایرانسل دارم، می خوایی… که راننده ها همیشه یه نیش خند می زنند. حتی دوستام که کنارمن ار این حرکت خندشون می گیره، خوب اینم واسه خودش یه راهیه و من پیش بینی می کنم یک روز ایرانسل جای پول خرد های کشور را خواهد گرفت و این خود یک شگفتیست.

اما یک چیز دیگه هم هست زمانی هم می رسه که شماره های ایرانسل کلاسدار می شه و مثل شماره های همراه اول که کد ۲ یا ۳ با کد ۵ و ۶ بین مردم جز طبقات فرهنگی هست، ایرانسل هم یک روز به اینجا می رسه و ۹۳۵ آن با ۹۳۶ و ۹۳۷ فرق طبقاتی خواهد داشت و خوب خدارو شکر تو این فرهنگ بندی ما درجه یک هستیم و بقول معروف جزء کلاسدارا، ما اینیم دیگه چه کنیم…

البته بگم خدایی سیم کارتش خیلی بدردم خورده و خدمات دهی این شرکت تو ایران بهتر از همست تنها ایرادش که اونم در حال ترمیمه آنتن دهیشه که الانه تو جاده ها هم میگیره و خوب خود همراه اول هم وقتی اومد همین مشکل رو داشت. واقعا سیم کارت ایرانسل مثل پول خرد، بی ارزش ولی کار را انداز هست. خدا بهشون هرچی می خواد بده کار جوونای این مملک رو را انداخته و یکی از امتیاز های مهم این سیم کارت افزایش تعداد نفرات شرکت کننده در مسابقه اس ام اس برنامه ۹۰ هستش که از وقتی ایرانسل اومد همه موبایل دار شدن و باهاش تو این مسابقه شرکت می کنند و یهوو رکورد بالای ۲ میلیون می زنه که باید از خانواده ایرانسل تشکر کنه و این هم یک مزیت این سیم کارت هستش.

هیچ وقت فکرش رو نمی کردم که یک روز پول خرد ها دیجیتالی بشن و علاوه بر ارتباط ماهواره ای فرستنده با گیرنده، ارتباط مردمی جیب من با جیب آقای راننده را از پیش نزدیکتر کند.

خوب امروز یاد گرفتید که چگونه می توانید از این محصول مفید، نهایت استفاده را ببرید.

ترفند موبایل : حتما برای بعضی دوستان پیش اومده که سیم کارت ایرانسل خودشون رو که ممکنه شمارش دست خیلی از دوستانشون باشه رو گم کرده باشند , در این موقع خیلی ها قید اون سیم کارت رو میزنن , اما حالا بایک ترفند ساده میتونید شماره سیم کارت ایرانسل خودتون پس بگیرید که می توانید این ترفند را مشاهده نمایید.

 

 مراحل این کار:

۱-خرید یک سیم کارت اعتباری

شما یک سیم کارت اعتباری جدید می خرید و کد زیر رو در آن وارد می کنید.(این روش را هم برای سیم کارتهای دائمی و هم برای سیم کارتهای اعتباری می توانید بکار ببرید.)

۲-وارد کردن کد زیر:

از سیم کارت خریداری شده،کد زیر را وارد می کنیم:

ستاره ۱۴۰ ستاره ۳ ستاره ۲ ستاره۳ ستاره ۱ ستاره کیت سیم قبلی ستاره پوک سیم قبلی مربع

کنسل کردن این عمل برای سیم کارت دائمی:

ستاره ۱۳۰ ستاره ۳ ستاره ۲ ستاره۳ ستاره ۲ ستاره پوک سیم قبلی مربع

کنسل کردن این عمل برای سیم کارت اعتباری:

ستاره ۱۴۰ ستاره ۳ ستاره ۲ ستاره۳ ستاره ۲ ستاره پوک سیم قبلی مربع

بعد از وارد کردن کد بالا،اگر از این عمل پشیمان شدید به هر علتی،فقط تا ۶ ساعت وقت دارید جلوی این عمل را بگیرید.

بعد از اینکه سیم کارت جدید را خرید خریدید،تا ۲۴ ساعت شماره شما همان شماره جدید باقی می ماند و بعد از ۲۴ ساعت،شماره قبلی شما روی این خط فعال می شود و شماره سیم کارت اعتباری جدیدی که خریدید از بین می رود.

وقتی کدی را که در شماره دو نوشتم یک SmS به خط شما می رود که به فرض اگر دست کسی باشد و Pukسیم کارت شما را داشته باشد،می تواند جلوی این عمل را بگیرد.

آیا به صرفه است که من ۷۰۰۰ تومان پول سیم کارت بدهم و این کار رو انجام بدم؟

بله به صرفه است،بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید ۴۷۱۷+۱۱۰۰ تومان به حساب شما اضافه می شود

اگر در یکی از طرح های تشویقی باشم و این عمل را انجام بدهم،تکلیف طرح من چه می شود؟

اگر سیم کارت دائمی داشته باشید که طرح بصورت روزشمار حساب می شود و به پایه ثانیه ای باز می گردید.

اگر سیم کارت اعتباری داشته باشید،مجددا به طرح وارد می شوید

حالا اگر خود ایرانسل

سیم کارت شما را بدزده چی؟

درسته نمی تونم در این سیستم بیمار و افعی گونه تغییری ایجاد کنم اما در خودم که می تونم تغییر ایجاد کنم تصمیم گرفتم اگر در حال مرگ هم بودم نه به کسی که سیم کارت ایرانسل دارد تماس بگیرم و نه جواب تماس او را بدهم بر خود ارتباط با ایرانسل را حرام کردم.